Technika napínania:

Poskytuje vysoký pocit pohodlia a luxusu, koberec vydrží dlhšie a je možné ho ľahko

odobrať a znova natiahnúť.  Doporučujeme pokládku prenechať profesionálnym firmám.

Po obvode miestnosti upevnite na podlahu napínacie lišty. Ak je podlahové kúrenie, môžete tieto lišty prilepiť. Medzi lištou a stenou nechajte medzeru, aby sa neskôr dal zastrčiť koberec. Kobercova podložka musí byť položená na podlahu v pravom uhle k smeru rozbaľovania koberca.Podložku položte tak, aby bola odrezaná len od lišty po lištu. Spoje doporučujeme prifixovať o podlahu obojstrannou páskou. Koberec zarežte tak aby bol mierne väčší ako podlaha. V malých miestnostiach môžete použiť na napnutie koberca kolenový napinák, vo väčších trubkový napinák POWER-LOK . Najskôr natiahnite koberec po dlhšej strane a potom po kratšej. Keď je koberec napnutý a správne uchytený na napínacích lištách, zastrčte okraje dolu medzi napínaciu lištu a stenu.

Spoje:

Na spájanie koberca používajte nahrievacie pásky Multiline

 

DVOJITÉ LEPENIE


S touto metódou je podložka lepená k podkladu (prípadne aj fixáciou), a potom je koberec prilepený k  podložke. 
Výhody:
Jednoduhšia inštalácia ako naťahovanie,  vhodná do namáhaných priestorov 

 

LEPENIE


Inštalácia koberca so samolepiacou  podložkou. Samolepiaca podložka sa prilepí o podklad a následne sa lepidlom prilepí koberec na podložku
Výhody:
Jednoduchá a rýchla inštalacia, koberec aj s podložkou sa dá ľahko odstrániť. Žiadne poškodenie podkladu pri odstaňovaní koberca. Komfortné.
Dôležité: Single Stick metóda je menej vhodná pre citlivé kvality kobercových krytín ktoré sú náchylné k nadmernemu zmršťovaniu.
K dispozícii sú produkty  Egalsoft ®, Egalsoft ® FR,  Egalbase Black.