Ak premýšľate o inštalácii koberca do svojho domu alebo bytu a chcete aby koberec vydržal čo najdlhšie, inštalujte pod koberec podložku. Dobrá podložka poskytne aj na tenšom a lacnejšom koberci lepší pocit odpruženia , pohodlia a tepla.

Dobrá podložka vydrží omnoho dlhšie ako koberec, takže pri výmene koberca už máte

dobrý základ pre nový koberec. (samozrejme záleží od opotrebovania)

Investícia do kobercovej podložky je dobrý spôsob ako efektívne tepelne izolovať podlahu vo vašom domove. Akustická izolácia je tiež jednou z výhod ktoré podložka poskytuje

 

Potrebuje každý typ koberca podložku?

 

Najčastejšie používaný typ kobercov v domácnosti sú koberce s jutovým a filcovým podkladom.

Pod tieto koberce doporučujeme podložku aj keď koberce s filcom majú tenkú podložku .

Toto však nie je zďaleka dostatočný podklad na nejaké skutočné výhody.

Pod koberce s penovým podkladom podložku dávať nemusíte.

 

Kobercová podložka je najlepší základ na ktorý sa pokladá celoplošná kobercová krytina. Dokáže vyrovnať aj prípadné nerovnosti na podlahe. Je vhodná do domácnosti aj do komerčných priestorov.

Všeobecne platí: Čím lepšia podložka, tým príjemnejší pocit.

 

Výhody:

 

tepelná izolácia

zvuková izolácia

výrovnanie podkladu

znižuje opotrebenie koberca

 


Druhy podložiek:

 

PU peny

Tento nový koncept výroby kobercových podložiek je veľmi úspešný v posledných rokoch, pretože ponúkajú maximálny luxus a pohodlie s vynikajúcou ochranou koberca proti opotrebeniu.

 

SBR gumy

Hlavnou zložkou je SBR (Styrénovo Butadién kaučuk). Vyrába sa z ropy (na rozdiel od prírodného kaučuku.). SBR má takmer rovnaké vlastnosti ako prírodný kaučuk s veľkou výhodou, že môžu byť vyrábané s konzistentnou kvalitou. Tieto podložky spĺňajú veľmi vysoké požiadavky na odolnosť.

Príklad tejto podložky možno nájsť v našom Black Magic.

 

Penové gumy

Jedná sa o prírodný kaučuk doplnené gumy SBR. Výška gumy SBR určuje kvalitu podložky. Jej životnosť závisí na hustote, ktorou sa môžu líšiť rôzne typy penovej gumy.

 

Syntetická guma

Tieto podložky pod koberce sú tvorené percentom z gumy SRB a výplňový materiál (vrátane kriedy). Kvalita tohto podkladu je určená percentom výplňových materiálov, ktoré sú pridané. Viac výplňového materiálu, mäkšia a ľahšia kobercová podložka.

Tieto podložky pod koberce sú relatívne lacné v porovnaní s ťažkými penovými gumami, SBR gumami a ľahkými polyuretánovými podložkami. Výhodou je dobrá odolnosť týchto podložiek.

 

 

Filcové podložky

Filcové podložky sú vyrobený zo 100% recyklovaného vlákna. Tieto podložky pod koberce sú mimoriadne odolné, sú vhodné pre domáce i verejné priestory.