Podklady pre PVC a LVT

 

Od roku 2011 sú stále viac a viac oblúbené  flexibilné PVC podlahy na klik .  Tieto podlahy známe aj pod skratkou LVT, majú rovnaký vzhľad ako laminát, alebo parkety. Ale preto, že základným materiálom pre výrobu je PVC, sú veľmi flexibilné a zraniteľnejšie. Preto má táto podlaha z PVC iné nároky na podklad. Najmä pevnosť v tlaku je dôležitá téma.

Aký je rozdiel medzi laminátom a PVC podlahou ?
Laminátové podlahy sú pevné dosky, ktoré tlak v bodovom zaťažení roznášajú po celom povrchu dosky, ale pre PVC podlahu je to slabé miesto. To robí tieto podlahy  mimoriadne citlivé na dlhodobé bodové zaťaženie, ako sú stoly, stoličky, komody, knižnice a pod. Preto je  odolnosť podkladu veľmi dôležitá k ochrane podlahy. Poškodenie môže nakoniec viesť k otvoreniu a znečistenie zámku.

Veľa podkladov  na trhu majú nízku pevnosť v tlaku. Sú to podklady z ľahkých pien , ako je polyetylén, alebo extrudovaný polystyrén, atď . My  ponúkame podklady s vysokou pevnosťou v tlaku a preto sú vhodné pre podlahové krytiny z PVC.  S podkladmi sa ľahko pracuje a sú vhodné pre domáce a ďalšie použitie.
 

Finifloor 8mm

finifloor

Finifloor je stavebný podklad, s ktorým je možné vytvoriť rýchlo nový hladký podklad. Finifloor je vhodný pre  domáce ako aj verejne priestory.

 Samolepiaca  konštrukcia
 Renovuje, vyhládza zničéný, zlý / nerovný podklad
 predlžuje životnosť vašej PVC podlahy
 Tepelná izolácia a vysoký akustický výkon

Finifloor sa nainštaluje plávajúco pomocou 25 mm prekrytia  pripojenia.

Smartfloor 8mm

installation-instruction-smartfloor-eng-006

SmartFloor je revolučný systém podkladu špeciálne navrhnutý pre inštaláciu vinylovej podlahy.

SmartFloor kombinuje najlepší výkon, pokiaľ ide o zníženie hluku, stability a vyrovnávacie vlastnosti. Hlavnou výhodou SmartFlooru je, že nemá čas sušenia ako vyrovnávacia tekuté stierky . Ihneď po inštalácii je možné pokladať krytinu.

Výnimočne stabilný plávajúci podklad pre podlahy PVC, linoleum a iné . Je vhodný pre všetky pružných podlahových krytín a typy lepidiel v komerčnej i domácej výstavbe. Môže byť použitý na takmer všetky typy podlahových konštrukcií, rovnako ako systémy podlahového vykurovania.

Tento produkt produkt má hrubku len 8mm , vyžaduje iba základné nástroje a zručnosti, ale produkuje vysoko profesionálny vzhľad. Poskytuje riešenie celej rady problémov spojených s tradičnými metódami prípravy povrchu. SmartFloor sa jednoducho pokladá ,ako plávajúci podklad, okamžite vyhladí nezrovnalosti . Nie je nutné odstrániť staré podlahové krytiny, poškodený poter alebo znečistený povrch.

Použitie SmartFloor ® systém ponúka nielen významnú úsporu času , ale aj odstraňuje riziko poškodenia potrubí a káblov v podlahe. Samozrejme, že celá podlaha sa dá odstrániť rovnako ľahko, bez poškodenia pôvodného povrchu.
 

Soundbase 2mm

soundbase-2mm

Soundbase je  vysoko hustá polyuretánová pena s metalizovanou bariérou proti vlhkosti. Sounbase  je vhodný pre inštaláciu PVC / LVT na klik a laminatových podláh v domácej a verejnej zástavbe.
- Dobrá Kroková nepriezvučnosť
- Dobrá pevnosť v tlaku na udržanie integrity zámkov
  podlahových dosiek
- Dobré nivelačné schopnosti
- Integrovanú bariéru proti vlhkosti
- Vhodná v kombinácii s podlahovým vykurovaním